NitroTek

Mūsu uzņēmums specializējas metālu termiskās apstrādes sfērā

Veicam metālu rūdīšanas pakalpojumus metālapstrādes uzņēmumiem un ne tikai. Konsultējam un palīdzam izvēlēties rūdīšanas tipu atkarībā no detaļas pielietojuma.

Mūsu tipiskie klienti ir metālapstrādes uzņēmumi, kas darbojas Baltijas, Vācijas, Skandināvijas un Krievijas tirgos.

Mūsu rūdītās detaļas jau darbojas dzelzceļa un ūdens transporta transmisijās, plastmasas un alumīnija liešanas ierīcēs, tipogrāfijas iekārtās, metāla locīšanas iekārtās, meža un traktortehnikā, sporta automobiļos, utt.

  • paraugs01
  • paraugs02
  • paraugs03
  • paraugs06
  • paraugs08

Kāpēc izvēlēties virsmas rūdīšanu?

Tas ir, galvenokārt, saistīts ar dilšanu. Vispārīgi, jo cietāks metāls, jo mazāk tas dilst. Tātad, ja mēs ražojam detaļu, piemēram, zobratu, mēs vēlamies, lai tas būtu pēc iespējas cietāks un nediltu. Diemžēl metālos augstai cietībai ir citas blakus parādības – viena no tām ir elastības zudums. Cieti tēraudi mēdz būt trausli. Tātad, ja mēs izgatavojam zobratu no cieta, nodilumizturīga tērauda, tad, kā tikai notiks trieciens, piemēram, mainot pārnesumu, zobrata zobi nolūzīs. Risinājums rodas izgatavojot cietu, nodilumizturīgu ārieni un stipru triecienizturīgu serdi.

Virsmas rūdīšanas metodes piedāvā priekšrocības, dēļ kurām pastāv mazāka materiāla deformācija, pateicoties rūdīšanas procesa zemai apstrādes procesa temperatūrai un nevajadzības pēc straujas rūdāmā materiāla dzesēšanas.